niedziela, 11 maja 2014

Włącz energię

To żadne wielkie odkrycie - każdy z nas jest nośnikiem energii. Ta energia to mieszanina kilku składowych, którymi są:
- emocje i uczucia;
- optymizm,
- umiejętność radzenia sobie z otaczającą rzeczywistością,
- życie z pasją.

Żadnego z powyższych punktów nie muszę tłumaczyć. Muszę jednak dodać, że każdy z nas jest innym nośnikiem energii. Są tacy, którzy wręcz tryskają energią. Ich ciało, zachowanie, sposób wyrażania myśli mówi nam, jak wielką ochotę na życie mają te osoby. Do takich osób warto w chwilach kryzysowych się zwrócić się z prośbą o podładowanie akumulatorów.

Są też tacy, którzy tej energii mają mniej.  U jednych wynika to z pesymistycznej natury, u innnych z problemu nieumiejętności radzenia sobie ze stresem, czy życiowymi trudnościami. Bez względu na powód, dla którego mamy mniej energii, zawsze możemy postarać się, aby o nią zadbać i zgromadzić potrzebne zapasy.

Człowiek człowiekowi energią
Tu znów nie ma wielkiego odkrycia, ale szczęśliwsi, a przede wszystkim lepiej nastawieni do życia są ludzie, którzy mają zaufanych przyjaciół, grupę bliskich osób, czy dobrych znajomych. Nie załamuj się, nie musi Was być sześciu, jak w serialu "Friends". Czasem wystarczy jeden prawdziwy przyjaciel, z którym będzie można spędzić miłe i szalone chwile - POZA DOMEM. Siedzenie w czterech ścianach i zadowalanie się jedynie własnym, lustrzanym odbiciem jeszcze nikomu nie wyszło na zdrowie. Zawieranie kontaktów nie boli i nie jest takie trudne, a daje dużego, energetycznego kopniaka.

Miej plan
Planowanie dodaje nam energii. Bo "tu i teraz" może być fajne i fantastyczne, ale musi być też jakieś "jutro" lub "za chwilę". I to także powinny być fajne perspektywy. Planowanie to także w pewnym sensie posiadanie i realizowanie marzeń.

Nie szukaj dziury w całym
To najtrudniejsza sztuka. Wielu z nas ma tendencję do szukania problemu tam, gdzie tak naprawdę go nie ma. Ostatnio moja koleżanka stwierdziła, że jest przerażona faktem, że w ogóle nie kłóci się ze swoim nowym chłopakiem. Uznała, że ich relacja jest anormalna i trzeba jej się lepiej przyjrzeć. Absurd? Oczywiście, ale zdarza nam się. Wskazówka: jeśli jest dobrze, to znaczy, że jest dobrze.

Uśmiechaj się
Będę to powtarzać do znudzenia. Uśmiech to nasza największa broń. Ludzie bez uśmiechu nie poznają innych fajnych ludzi, mają problem ze znalezieniem partnera, przyciągają natomiast innych ludzi z problemami i są mniej lubiani w pracy. Coś jeszcze, czy wystarczy powodów do uśmiechu? Nie śmiejmy sie tylko wtedy, gdy coś nas rozbawi. Wyćwiczmy sobie nawyk uśmiechu bez powodu.

Świat jest piękny...
...i strasznie interesujący. Warto być ciekawym świata, to także dodaje nam uroku, sprawia, że jesteśmy bardziej przyjaźni, mamy więcej do powiedzenia, a nasze oczy wesoło błyszczą. Co więcej, ciekawość świata sprawia, że jesteśmy młodsi. Udowadnia mi to moja babcia, która mimo swoich lat ciągle interesuje się techniką, sztuką, kulturą, czy polityką. Dzięki temu, kiedy z nią rozmawiam, kompletnie zapominam o różnicy wieku, która nas dzieli.  

Czy warto być człowiekiem z energią?
A czy warto jeść śniadanie i się kąpać? Odpowiedź jest jedna: warto! Pamięta się ludzi z energią. To oni wnoszą do naszego życia coś pozytywnego, dobrego, coś co i nam daje energię.

8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy post:)
  Rzeczywiście, są ludzie, od których wprost bije pozytywna energia. Są też tacy, którzy niszczą atmosferę i swoją obecnością dołują innych.
  Są też tacy, którzy mają energię w rękach. Znam osobę, która przykłada ręce, gdy kogoś boli głowa, i ból głowy znika!!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maks, bardzo chciałabym poznać tę osobę, zwłaszcza dzisiaj, bo głowa pobolewa ;) Pozdrawiam Cię!

   Usuń
 2. Wszyscy, którym przykładała ręce, mówią, że ból głowy im minął.
  Ja nigdy nie skorzystałem z jej usług, bo trzymam się jak najdalej od wróżek, tarota, czarów, bioenergoterapii itd. Boję się takich wynalazków.
  Lepiej przyłożyć głowę do brzozy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez się boję takich wynalazków, więc chyba też zostanę przy brzozie :)

   Usuń
  2. ja bym chętnie zaryzykowała takie spotkanie - w końcu jestem ciekawa świata, również tego paranormalnego :P

   Usuń
 3. Czy warto być człowiekiem z energią? WARTO, WARTO, PO STOKROĆ WARTO!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rób to co lubisz!!!
  Ciesz siw z drobiazgów!!
  Wyłapuj dobro z każdego dnia!!
  Itd!!!
  Pozdrowienia
  Optymistka na zakręcie:):)

  OdpowiedzUsuń