piątek, 15 listopada 2013

Urodzinowa diagnoza Holi na temat dojrzałości

Nie oszukujmy się. Posty, w których piszemy o swoich urodzinach służą temu, żeby choć jeden internetowy przechodzień napisał "sto lat". Ja też liczę na małe "sto lat, Holi", ale nie tylko dlatego pisze tego posta. Piszę, bo chcę powiedzieć, że te urodziny są dla mnie ważnymi urodzinami. Nie, nie są okrągłymi urodzinami. Nie, nie obchodzę ich na innym kontynencie. I nie, nie wyskoczy z tortu latynoski striptizer.
Te urodziny uświadamiają mi, że dojrzewam. Złośliwy by powiedział "starzejesz się, babo". Starzeję się, wiadomo. Ale przede wszystkim zaczynam inaczej myśleć.

Dziś prawie popłakałam się ze szczęścia, kiedy dostałam komplet talerzy od kolegów z pracy. Nagle się okazuje, że decyzja o kupieniu mieszkania była poważnym krokiem w przyszłość, ale też strasznie pozytywną sprawą. Choć cały czas trochę mnie to przeraża (kredyt! aaaa!), to już czuję, że ta samodzielność będzie wspaniałą przygodą.

Do myślenia inaczej o życiu zmusiła mnie także wiadomość, że jestem chora (nie umieram, wszystko jest w porządku). Ta wiadomość poustawiała mi w głowie wszystkie sprawy błyskawicznie i szybko zrobiła bilans ostatnich dwudziestu kilku lat. Bilans wyszedł całkiem dobrze, ale uświadomił też, że jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.

Mam też inne "dojrzałe spostrzeżenie". W te urodziny nie jestem samotna. I powiem Wam szczerze, że tak naprawdę nigdy samotna nie byłam. Oni - moi cudowni znajomi, przyjaciele i bliscy - zawsze krążą wokół mnie. Oni mi wybaczają różne grzechy, pamiętają, że uwielbiam brokuły i są wtedy, gdy rzuci mnie facet, gdy sytuacja w pracy mnie przerasta lub gdy po prostu rzeczywistość składa się wyłącznie z odcieni szarości.

Dojrzałość to doszukiwanie się pozytywów tam, gdzie nikt ich nie widzi. To chodzenie po ulicy z uśmiechem, nawet gdy leje deszcz i zawiewa zimny wiatr, a ludzie patrzą na Ciebie, jak na wariata. Dojrzałość to pogoda ducha.

No i przede wszystkim dojrzałość to umiejętność powiedzenia sobie "chcę tego", a następnie robienie wszystkiego, żeby TO osiągnąć.

Życzę Wam i sobie, żebyśmy byli dojrzali, weseli i bardzo odważni. Wtedy wyrywane kartki z kalendarza nie powinny nas tak przerażać.14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. odbuziakowuję serdecznie! kochana jesteś maks! :*

   Usuń
 2. Nieco spóźnione, ale za to szczere i z głębi serca, najlepsze życzenia urodzinowe dla Wspaniałej, Zabawnej i Mądrej Kobiety od innej kobiety, miłośniczki jej wpisów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tyle miłych słów! <3 serce rośnie! dziękuję!!!

   Usuń
 3. Zdecydowanie nie bójmy się kolejnych kartek z kalendarza. Ja nawet w tym roku publicznie (bo na FB) przyznałam się, które mam urodziny - są to 36. :-) Życzę Ci dużo energii, pogody ducha, kreatywności i spełnienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo, bardzo dziękuję, Kochana!
   36 lat, piękny wiek! :)

   Usuń
 4. Dojrzewaj zatem jak wytrawne wino.
  I oby kredyt nie nadał ci gorzkiej nuty na finiszu, że tak się zafiksuję w tym porównaniu, ale nie cierpię (aaa) kredytów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ach te kredyty...
   postaram się być smacznym winem!
   dziękuję :)

   Usuń
 5. i ja również życzę wszystkiego najlepszegoo ;* spóźnione ale jest :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może nie będziemy oryginalne, może też się spóźnimy, może nasze słowa nie będą miały większego sensu wśród pozostałych komentarzy, ale mimo wszystko postanowimy Cię uszczęśliwić ;)
  Życzymy Tobie, abyś spełniła wszystkie swoje marzenia, nawet te najskrytsze, żyła tak, żeby każdy dzień był tym najlepszym i niezapomnianym, uśmiechała się nawet, w te pochmurne, deszczowe dni i nigdy, ale to nigdy nie płakała, no chyba, że jest to "Dziennik Bridget Jones", w ten wieczór ktoś Ci się oświadcza, dowiadujesz się o czymś co sprawia, że życie jest jeszcze piękniejsze, lub jest to po prostu typowy objaw radości :) Życzymy również masy prezentów i wszystkiego czego tylko dusza zapragnie!
  A na koniec pozdrawiamy Cię serdecznie i życzymy miłego wieczoru!!!
  Buziaki :*
  http://thehauntedway.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. takie życzenia napędzają i wzruszają niesamowicie! Dzięki! :D :*

   Usuń
 7. I ja sie przylaczam do spoznionych acz goracych zyczen urodzinowych :) Oby Twa madrosc Cie nigdy nie opuszczala, abys miala duzo cierpliwosci i wyrozumialosci, aby ciagle napedzala Cie niesamowita mobilizacja i checi do dzialania. Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się Twój blog. Chociaż oczywiście są rzeczy, które mi nie pasują, a raczej odraża mnie Twój styl życia jeżeli chodzi o podejście do mężczyzn. Mniejsza, dzisiaj życzę Ci [spóźnienie] Bożego błogosławieństwa, a w tym tego, byś żyła zgodnie ze swoim powołaniem, abyś budziła się rano znając swoją misję.

  Zachęcam, abyś zajrzała na mój blog... http://margiines.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń