wtorek, 19 lutego 2013

Dlaczego lubię i chcę pisać o kobietach?

Przede wszystkim dlatego, że sama nią jestem. Tak naprawdę codziennie bardziej i świadomiej nią jestem. Inny powód jest taki, że kobiety to fantastyczny obiekt, który bardzo wdzięcznie się opisuje. Zwłaszcza Polki. Bo Polki są mądre, pracowite i podobno (tak mówią obcokrajowcy) bardzo piękne. To o czym zapominają mężczyźni, to fakt, iż jesteśmy też bardzo zabawne. I wbrew pozorom, mamy dystans do siebie i otaczającej nas rzeczywistości. Śmiać się z siebie też umiemy. 
Pisanie o kobietach ma mi też pomóc lepiej zrozumieć samą siebie. Łapię się na tym, że mówię "A", a myślę "B". Chcę sprawdzić, czy innym kobietom też się to zdarza. Marzy mi się, dzięki temu pisaniu w tym blogu, poznać też kilka kobiet, które powiedzą mi, czego one w swojej kobiecości nie rozumieją, co jest dla nich trudne, a co cudowne. 
Nie da się ukryć, że kobiety są bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Nie zabraknie więc na tym blogu emocji. Będzie też trochę prozy na temat miłości, mężczyzn, uczuć i związków. Tak, tych tematów będzie całkiem sporo. 
Nie jestem od tego specjalistką, ale będę też pisać o uwodzeniu, utrzymywaniu związku, rozwiązywaniu związku i różnych, różnorakich sposobach na związek. To nie będzie obraz moich doświadczeń, co raczej prezentacja zaobserwowanych sytuacji i próba wyciągnięcia kilku wniosków. 

1 komentarz:

  1. Ojej, o jej, no dobrze, lubię tak, lubię siebie, Was lubię, pisz, pisz a ja będę czytła :)

    OdpowiedzUsuń